LOKASYON
ARA

ATÖLYELER

Ebeveyn Atölyeleri

 Çocuklar oyun atölyelerinde eğlenirken, ebeveynler de psikolog ve yaratıcı drama atölyelerine katılıp keyifli vakit geçirmektedirler.

Mesleki Atölyeler

Çeşitli meslek gruplarına yönelik mesleki paylaşım atölyeleri ve seminerler ÇocukUS ve SM Danışmanlık´ta gerçekleşmektedir.

HEPİMİZ ÇOCUKUS

Yoğun yaşam koşuşturmamız içinde pek çoğumuz çocuklarımıza yeterince zaman ayıramadığımız endişesini taşıyoruz. Peki, hem çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakit geçirmek hem de ona bizim zamanımızda oynadığımız oyunları öğretmek istemez misiniz?

DİKKAT VE ALGI İÇERİKLİ ATÖLYELER

Odaklanma zorluğu, günümüz çocuklarında önemli bir eksiklik olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklarımızın görsel ve işitsel algı ve odaklanma becerilerini destekleyecek etkinliklere yer veriyor, ayrıca minik el kaslarının gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

NOSTALJİK SOKAK OYUNLARI

Hareket becerilerinin yanı sıra, sosyal ve duygusal gelişimlerini de hızlandıran saklambaç, yakan top, uçak, istop gibi nostaljik sokak oyunlarını çocuklarımıza hem öğretiyor hem de hep birlikte oynuyoruz. Sokak Oyunları Atölyemiz, takımını kurup gelen hırslı ebeveynler için de eğlenceli bir ortam hazırlıyor.

DUYUSAL KEŞİF İÇERİKLİ ATÖLYELER

Çocuklar doğuştan meraklıdır ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmeye çalışırlar. Bu nedenle tüm duyularını kullandıkları ve keşif duygularını tatmin ettikleri etkinlikleri, yaş gruplarına uygun biçimde sunuyoruz.

HAREKET ODAKLI OYUN

Çocuklarımızın gelişmek için harekete ve oyuna ihtiyacı var. Hareket Odaklı Oyun Atölyesi´ni bu amaçla uyguluyoruz. Hareket eğitimcilerimiz, çocuklar için beden duruşu, denge ve koordinasyon becerilerini desteklemeye yönelik macera parkurları ve dinamik oyunları ile hem heyecanlı hem de aktif bir saat geçiriyorlar.

EL BECERİLERİ

Çocuklarımızın gelişimi için sadece hareket yeterli değil, yaratıcılık ve el becerisi ile de desteklemek gerekiyor. Bu nedenle geri dönüşüm, kâğıt kıvırma, kâğıt katlama, baskı boyama ve benzeri etkinlikler sayesinde çocuklarımızın bu yöndeki gelişimlerini de destekliyoruz.

El becerisi ile ilgili atölyelerde çocukların ince motor gelişimine destek verilmektedir.